Ευκαιρίες καριέρας

Τοποθεσία: Αττική

Θα ήθελες να ξεκινήσεις την καριέρα σου σε ένα διεθνές και γρήγορο περιβάλλον γεμάτο προκλήσεις, και να εξελίσσεσαι μέρα με τη μέρα, όπως ακριβώς κάνει και η ίδια η COCO-MAT; Έχεις σπουδάσει γραφιστική, έχεις καινοτόμες ιδέες που σου αρέσει να τις υλοποιείς με επιμονή στη λεπτομέρεια και την ποιότητα και να τις εφαρμόζεις άμεσα και αποτελεσματικά;

Τότε είσαι ο ιδανικός υποψήφιος για να γίνεις το νέο μέλος της οικογένειάς μας!

Μπορείς να στείλεις το βιογραφικό σου σημείωμα στο email: npapazotou@coco-mat.com

Τοποθεσία: Δωδεκάνησα

Αναφέρεται σε: Διευθυντή Πωλήσεων

Περιγραφή αρμοδιοτήτων:

  • Διερευνά προοπτικές νέων συνεργασιών, αναζητά επαφές και κλείνει συμφωνίες με πελάτες
  • Καλλιεργεί και φροντίζει για ορθές και λειτουργικές σχέσεις με τους πελάτες που ανήκουν στη γεωγραφική περιοχή ευθύνης του/της
  • Αναζητά εντατικά νέους πελάτες και δημιουργεί νέες ευκαιρίες πωλήσεων
    Συνεργάζεται με τη Διοίκηση και συζητά για τους στόχους και τις ευκαιρίες πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης του
  • Λειτουργεί ως πρέσβης της COCO-MAT και συμβάλει με τη στάση του στην αύξηση της αναγνωρισιμότητας και τη δημιουργία θετικών εντυπώσεων για το brand στην Ελληνική αγορά.

Καθήκοντα:

  • Διαχειρίζεται και έχει συνολικά την ευθύνη για ολόκληρη τη διαδικασία της πώλησης και την ομαλή διεκπεραίωσή της
  • Τηρεί το ωράριο κίνησης, υποβάλλει γραπτές αναφορές και συμμορφώνεται με τον κανονισμό λειτουργίας της εταιρείας
  • Υποβάλλει προσφορές και επικοινωνεί με υποψήφιους και υφιστάμενους πελάτες
  • Τηρεί την ορθή διαδικασία επικοινωνίας με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας όπως το λογιστήριο, η αποθήκη, το εργοστάσιο, το after-sales και φροντίζει για θέματα που αφορούν τους πελάτες του
  • Συμμετοχή σε εκδηλώσεις της εταιρείας (εκθέσεις, εκδηλώσεις προώθησης του brand)
  • Επισκέψεις ή ταξίδια στους πελάτες (αναλόγως την περιοχή ευθύνης του)

Απαραίτητα προσόντα:

  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 5 χρόνων στο χώρο των πωλήσεων
  • Άριστες επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Άριστη γνώση αγγλικών

Μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα εδώ: ddimas@coco-mat.com

Περιγραφή θέσης: Εργασίες αποθήκης και διανομή παραγγελιών

Αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή παράδοση και φόρτωση εμπορευμάτων
  • Διαχείριση των χώρων της αποθήκης
  • Τακτικές απογραφές αποθεμάτων
  • Προετοιμασία, εκτέλεση και αποστολή παραγγελιών

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος άδειας οδήγησης Γ’ κατηγορίας + ΠΕΙ
  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Βασικές γνώσεις Αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Όρεξη για δουλειά και ευχέρεια εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Ηλικία έως 40 ετών
  • Εκπληρωμένη στρατιωτική θητεία

Μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σημείωμα στο email: info@coco-mat.com

Έχεις επιλέξει έναν υγιεινό τρόπο ζωής; Αγαπάς τη φύση και την προστατεύεις; Σου αρέσει να μετακινείσαι στην πόλη και να πηγαίνεις στη δουλειά σου με ποδήλατο; Πιστεύεις ότι το τσιγάρο σου αφαιρεί ενέργεια; Σου αρέσει να εργάζεσαι σε ένα περιβάλλον γεμάτο προκλήσεις;

Αν ταυτίζεσαι με όλα τα παραπάνω και διαθέτεις τα εξής προσόντα:

  • Γνώση αγγλικών και Η/Υ
  • Εργασιακή εμπειρία στις πωλήσεις
  • Αυξημένη ικανότητα οργάνωσης, διαπραγμάτευσης και επικοινωνίας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης
  • Δυναμικότητα και δημιουργικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Τότε είσαι ο ιδανικός υποψήφιος για εμάς ως πωλητής για τα καταστήματά μας!

captcha

Οι πληροφορίες σας θα χρησιμοποιηθούν μόνο για τη συγκεκριμένη επικοινωνία και όχι για οποιοδήποτε άλλο σκοπό.

Μπορείτε να αλλάξετε γνώμη και να διαγραφείτε από την λίστα μας όποια στιγμή επιθυμείτε, κάνοντας κλικ στη λέξη «unsubscribe» που θα βρείτε στο κάτω μέρος όλων των email που στέλνουμε ή στέλνοντας μας e-mail στην διεύθυνση info@coco-mat.com . Περισσότερες πληροφορίες για την διαχείριση των προσωπικών στοιχείων μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα μας. Πατώντας στο «Εγγραφή» δίνετε την συγκατάθεση σας ότι μπορούμε να διαχειριστούμε τα στοιχεία σας για την αποστολή των νέων μας.

Χρησιμοποιούμε την πλατφόρμα MailChimp για την αποστολή των ηλεκτρονικών μας νέων (newsletter). Πατώντας στο «Εγγραφή» δίνετε την συγκατάθεση σας να προωθηθούν τα στοιχεία σας στο MailChimp για να χρησιμοποιηθούν σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης της συγκεκριμένης πλατφόρμας.